srebro koloidalne

Zastosowanie srebra koloidalnego

Roztwory zawierające srebro koloidalne stosowane są na bardzo wiele sposobów.

Można je przyjmować doustnie, dożylnie czy domięśniowo, doodbytniczo, dopochwowo, czy też jako środek do płukania gardła lub krople do uszu i oczu.

Może też być przyjmowane z wykorzystaniem rozpylacza, dzięki czemu drobinki srebra bardzo łatwo wchłaniają się do organizmu.

Jak wspomniałem wcześniej, srebro koloidalne może być stosowane zarówno zewnętrznie jak i wewnętrznie.

Zastosowanie zewnętrzne

Zewnętrznie używane jest do leczenia w takich przypadkach jak skaleczenia i zadrapania, rany, dolegliwości oczu i uszu. Preparat na bazie srebra jest przy tym całkowicie bezbolesny.

Jeżeli mamy do czynienia z skaleczeniami i zadrapaniami, to srebro stosowane jest w formie okładów lub rozpylaczy.

Irygacje i lewatywy

Irygacja, jest to przepłukiwanie jelit, pochwy czy innych jam ciała. W tym przypadku stosuje się srebro koloidalne, jako roztwór czterech łyżeczek srebra na 1 litr wody.

Jego wysoka skuteczność została zauważona w przypadkach zatrucia drożdżami, gdzie do preparatu można dodać również łyżeczkę jodyny, która poprawi skuteczność działania samego roztworu.

Do lewatywa srebra koloidalnego używa się w proporcjach od 1 do 4 łyżeczek srebra na litr wody. Taki roztwór stosuje się w przypadku płukania okrężnicy.

Zastosowanie wewnętrzne

Srebro koloidalne może być również stosowane wewnętrznie, aby zapobiegać i leczyć różne dolegliwości. Odpowiednio przygotowany roztwór jest w miarę łatwo przyswajany w krwioobiegu i w komórkach.

Nadmiar srebra z organizmu usuwany jest przez nerki, układ limfatyczny i jelita.